Axiom ERP Broşür Facebook Twitter         

 

                                                      Otomotiv   |  Makine   |   Tekstil   |  Gıda   |   Plastik   |  Kaplama   |   Zımpara  |  Hizmet  

 

 

q11 Hizmet Sektörü q1

Hizmet sektörünün diğer sektörlerden farkı tamamen tanımlanamayan, her müşteride değişiklik gösterebilen ürünlerin pazarlanmasındaki zorluktur. Bu zorluk sebebi ile bu sektördeki işletmelerde operasyonel düzeyde ve yönetimsel düzeyde esneklik ihtiyaçları doğmuştur. ERP gibi standart yapıları olan sistemlerin de bu sektörde kullanılmasını zorlaştırmıştır. Gözle görülemeyen, soyut, depolanamayan, net tanımları olmayan hizmet sektöründeki işleyişi AXIOM ERP' nin gelişen iç yüzü sayesinde takip edebilirsiniz.

AXIOM ERP Hizmet Sektörü Çözümleri, profesyonel çalışan hizmet sektörü işletmelerinin müşteri ilişkileri ve proje yönetimi gibi ihtiyaçlarından finans yönetimine kadar olan bütün süreçlerin yönetilmesine yardımcı olur.

AXIOM ERP Hizmet sektörü çözümleri sayesinde;
  tick1 Satış ve Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM) uygulamaları ile müşterilerinizi ve potansiyel müşterilerinizi işletmenizin odağında tutabilirsiniz.
  tick2 İşletme içi kaynaklarınızı verimli kullanabilirsiniz.
  tick3 Satınalma, Finans, Bakım, Proje Yönetimi, Maliyet Muhasebesi gibi birçok adımla entegre bir şekilde çalışabilirsiniz.

AXIOM ERP ' nin Sunduğu Modüllerden Bazı sektörel Çözümler:

Cari modülü sayesinde Risk limiti belirleme, Stok fiyat listesi oluşturup cari hesap ile eşleştirebilme, Alt hesap tanımlayabilme, Plasiyer tanımı, Ödeme şekilleri belirleyebilme, Hareket raporlarını izleyip mail gönderebilme, Tiplere ve daha birçok kritere göre müşteri gruplayabilmenin yanında kapanmayan cari hesaplar ve iade işleme işlemleri oldukça kolaydır.

            f

Stok-Hizmet adımları sayesinde ise; Stoklara ait resimler ve format bağımsız dosyalar eklenebilir. Seri-Lot takibi yapılabilir, Fason ile ilişkilendirilebilir, Fiyat tanımlamaları yapılabilir, Sayım işlemi, Barkod etiketi oluşturma, Stok kritik seviye belirleme, Cari hesap ile çapraz referans oluşturma, Stok hareketleri, Stok virman işlemleri ve Maliyet hesaplama işlemleri yapılabilir. Hizmet vergi tipleri belirlenebilir, Stopaj tür kodları oluşturulabilir ve bu işlemlerde oluşan hareketler raporlanabilir.

            h

Dış Ticaret modülü ile, İthalat-İhracat irsaliyeleri ve faturaları düzenlenebilir. Bunun yanında kapsamlı intaç ve çeki listesi oluşturulabilir. İthalat-İhracat tanımlamalaarı yapılabilir.Format bağımsız dosyalar eklenebilir. Oluşan hareketler raporlanabilir.Serbest bölge işlemleri, son durumu ve hareketleri izlenebilir. İthalat hizmetleri sonrası oluşan fatura, kasa hizmet, banka hizmet ve gider dağıtımı yapılabilir.

            g

Genel Muhasebe Modülü ile, Standart muhasebe ve fiş işlemlerine ek olarak stoklar, cariler ve finans fonksiyonları ile entegrasyonu parametrik olarak belirleyebilme, sorgulama ve rapor döküm işlemleri yapılabilir. Ayrıca, raporları ve mutabakat mektuplarını müşterilerinize mail atılabilirsiniz.

            

Finans Uygulamaları çözümleri sayesinde; Banka tanımlama, EFT / Havale, Virman gibi işlemler yapılabilir. Fatura ve Cari Hesap bazında finansal hareketler raporlanabilir. Çek / Senet ve Teminatların kayda alınması ve son durum raporlarının izlenmesi kolayca yapılabilir. Detaylı akreditif hareketleri ve ödemeleri izlenebilir. Ayrıca şirket kredi kartları ile yapılan harcamalar takip edilirken, şirket bünyesindeki POS cihazlarından yapılan kredi kartlı, satışlar ve nakde dönüşümleri takip edilebilir.

            

Alım-Satış modülü çözümleri ile, Talep-Teklif-Sipariş-İrsaliye-Fatura dönüşümleri yapılabilir. Tedarikçiler ve Potansiyel Tedarikçiler tanımlanabilir. Satış rotaları belirlenebilir.Nakliye şekilleri, Alım-Satış parametreleri oluşturulabilir. Alım-Satışta oluşan bütün hareketlerin detaylı raporları alınabilir. Tevkifat oranları belirlenip,perakende alım ve perakende satış fişleri sisteme işlenebilir.Satış süreçleri için müşteriye verilen tekliften başlanarak, Sipariş, Sevk Emri, İrsaliye ve Fatura işlemleri dönüşümü yapılarak takip edilebilir. Satınalma için ise departman bazlı alım talepleri sisteme girilir. Taleplerin onay duyumu ile Teklif-Sipariş-İrsaliye ve Fatura dönüşümleri pratik bir şekilde yönetilebilir.

            de

__________________________________________________________________________________________

Bu modüllerin yanı sıra Hizmet Sektörüne önerebileceğimiz Diğer Süreçler ise;

gs
İnsan Kaynakları - Eğitim (AXIOM-HR)
dee
Bütçe Yönetimi (AXIOM-BM)
de3
Maliyet Muhasebesi (AXIOM-CA)
sw3
Öneri-Takip Sistemi (AXIOM-Idea)