Axiom ERP Broşür Facebook Twitter         

 

                                                      Otomotiv   |  Makine   |   Tekstil   |  Gıda   |   Plastik   |  Kaplama   |   Zımpara  |  Hizmet  

 

q11 Plastik Sektörü q1

Tedarik zincirinin bir parçası olan Plastik sektörü, otomotiv, gıda, kimyasal gibi birçok sektöre hizmet vermekle birlikte farklı kullanım amaçlarına dair de hizmet vermektedir.

Çeşitli kimyasal etkileşimlere, hacimlere göre farklılık gösteren üretim süreçlerine, farklı kapasitelere göre üretim yöntemlerindeki değişiklikler ve yüksek derecede önem gösterilmesi gereken bu sektörde, bütün bu varyasyonlar ışığında finansal süreçlerinde iyi bir şekilde takip edilmesi gerekiyor.

Sektörün bu ihtiyaçlarının tümüne cevap veren AXIOM ERP; ihtiyacı duyulan verimli, esnek, hızlı ve sağlam iş süreçleri için zengin alt yapısı ve modülleri ile Plastik Sektöründe de etkinliğini sürdürüyor.

AXIOM ERP ile Plastik sektöründe çözüme kavuşan genel fonksiyonlar şunlardır;
  tick1 Satış siparişleri ve satınalma siparişleri detaylı olarak oluşturulabilir.
  tick2 Seri / Lot takibi yapılabilir.
  tick3 Sistemde üretim detayları kolaylıkla tanımlanabilir. Yarı mamüller ve çoklu iş süreçleri ile operasyon dizisi tanımlanabilir. Malzeme İhtiyaç Listesi (MRP) Oluşturulabilir Siparişe yönelik kapasite planlaması yapılabilir.
  tick4 Satış Siparişleri ve Üretime Çıkış İş Emirleri bağlantılandırılabilir.
  tick6 Planlama, Satınalma, Üretim ve Lojistik departmanlarının tedarik zinciri süreçleri tanımlanabilir ve izlenebilir.
  tick6 Levhadan üretim ve plastik hammadde bileşenlerinden levha üretimi yapmak Detaydan çoklu ürün üretimi (ters üretim) ile mümkündür.

Bu çözümlerin dışında Plastik Sektörü aşağıdaki fonksiyonları da AXIOM ERP ile yönetebilir;

Kalite modülü olan AXIOM-QS çözümleri ile, Kalite modülünü oluşturan kalite belgeleri, kalite kontrol depoları tanımları, uygunsuzluk nedenleri, Ölçüm kontrol metodu, Numune talimatları, Stok kalite kontrol parametreleri ve genel kontrol karakteristikleri ile ilgili işlemlerin kayıtları yapılır. Bu modül, AXIOM ERP dışında başka bir döküman yönetim sistemine ihtiyaç olmadan, Dökümanların kalite fonksiyonları ve ürünler ile ilişkilendirilmesi otomatik şekilde yapılmaktadır. Sistemdeki belgelere erişim, paylaşım ve müdahale etme yetkiler ile sağlanmaktadır. Giriş Kalite kontrol kısmında Alım irsaliyesi baz alınarak gelen ürünün kalite kontrolü, Karakteristik-Process ölçüm değerleri onay durumu-numune işlemleri-uygunsuzluk durumunda yapılacaklar gibi birçok parameterik işlem ile değerlendirilir ve kayıt altına alınarak raporlanması yapılabilmektedir.Process kalite kontrol ve final kalite kontrol ile de ürünler değerlendirmeye alınır. Ayrıca, Satış irsaliyesi ile de irsaliyedeki stokların Final Kontrol Raporları müşterinize otomatik elektronik posta (e-mail) yolu ile iletilir.

            yyt

Cari modülü sayesinde Risk limiti belirleme, Stok fiyat listesi oluşturup cari hesap ile eşleştirebilme, Alt hesap tanımlayabilme, Plasiyer tanımı, Ödeme şekilleri belirleyebilme, Hareket raporlarını izleyip mail gönderebilme, Tiplere ve daha birçok kritere göre müşteri gruplayabilmenin yanında kapanmayan cari hesaplar ve iade işleme işlemleri oldukça kolaydır.

            gf

Stok-Hizmet adımları sayesinde ise; Stoklara ait resimler ve format bağımsız dosyalar eklenebilir. Seri-Lot takibi yapılabilir, Fason ile ilişkilendirilebilir, Fiyat tanımlamaları yapılabilir, Sayım işlemi, Barkod etiketi oluşturma, Stok kritik seviye belirleme, Cari hesap ile çapraz referans oluşturma, Stok hareketleri, Stok virman işlemleri ve Maliyet hesaplama işlemleri yapılabilir. Hizmet vergi tipleri belirlenebilir, Stopaj tür kodları oluşturulabilir ve bu işlemlerde oluşan hareketler raporlanabilir.

            fg

______________________________________________________________________________________

Ayrıca aşağıdaki ilave modüller ile de işletmelerde etkin ve kolay yönetilebilir bir Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) yazılımı kurmak ve işletimini sağlamak mümkündür.

c
CRM Management (AXIOM-CRM)
dsd
İnsan Kaynakları - Eğitim (AXIOM-HR)
de
Bakım - Kalibrasyon (AXIOM-MC)
dee
Bütçe Yönetimi (AXIOM-BM)
de3
Maliyet Muhasebesi (AXIOM-CA)
de32
Fantom Stok İşlemleri
sw3
Öneri-Takip Sistemi (AXIOM-Idea)
34q
34a
KANBAN Tedarikçi Sipariş Yönetimi
34q
Üretimden Veri Toplama (AXIOM-ProDC)
54q
ITF-Süreç Yönetimi (AXIOM-WORKFLOW)