Axiom ERP Broşür Facebook Twitter         

 

                                                      Otomotiv   |  Makine   |   Tekstil   |  Gıda   |   Plastik   |  Kaplama   |   Zımpara  |  Hizmet  

 

q11 Makine Sektörü q1

AXIOM ERP ile makine sektörüne ait süreçlerin tümünü izlemek mümkündür. Tedarik zinciri Yönetimi ve detaylı üretim ihtiyaçlarına karşılık verecek şekilde dizayn edilmiştir.

Sektörel yapısı sebebi ile gelişmeye açık olan makine sektöründe, üretimi yapılan bütün yeni mamüller için tüm süreçlerin proje bazlı takip edilmesi mümkündür. Ayrıntılı mühendislik dizaynları ve AR-GE revizyonları yapılmaktadır. Format bağımsız döküman yönetimi,makine bazında gerçek maliyetlerin hesaplanması yanında seri üretilen makineler ile yedek parça takibi yapmak mümkündür. İhtiyaçlar doğrultusunda üretilen makineler ve parçaların imalatı " müşteri odaklılık " ile müşterilerin isteklerine uygun kalitede ve özellikte üretilmektedir. İşletmenizin bu en önemli süreçleri, kalite faaliyetlerinize uygun bir işleyiş ile AXIOM ERP sayesinde izlenebilmekte ve yönetilmektedir.

Makine Sektöründe de aynen Otomotiv Sektöründe bahsedilen tüm fonksiyonlar kullanılmaktadır.

            

AXIOM ERP ile Makine Sektöründe başlıca şu çözümler bulunmaktadır:
  tick1 Teklif hazırlama ve sunma, termin verme süreçlerinizi kolayca yönetebilirsiniz.
  tick2 Tüm süreçlerinizi proje bazlı yönetebilirsiniz. (Teklif, Muhasebe, İmalat, Maliyet, Planlama vb.. )
  tick3 Fasona gönderim ve fasondan gelen hareketlerin tümünü AXIOM ERP ile takip edebilirsiniz.
  tick3 Yedek Parça sipariş ve Üretim Yönetimi
  tick3 İş emri bazlı Satınalma ve Malzeme Yönetimi

            

AXIOM ERP ile Makine Sektörü Aşağıdaki kavramları da Yönetebilmektedir:

Stok-Hizmet adımları sayesinde ise; Stoklara ait resimler ve format bağımsız dosyalar eklenebilir. Seri-Lot takibi yapılabilir, Fason ile ilişkilendirilebilir, Fiyat tanımlamaları yapılabilir, Sayım işlemi, Barkod etiketi oluşturma, Stok kritik seviye belirleme, Cari hesap ile çapraz referans oluşturma, Stok hareketleri, Stok virman işlemleri ve Maliyet hesaplama işlemleri yapılabilir. Hizmet vergi tipleri belirlenebilir, Stopaj tür kodları oluşturulabilir ve bu işlemlerde oluşan hareketler raporlanabilir.

            de

Fason ve MRP modülü çözümleri sayesinde, üretimi zamanında tamamlamak için hangi malzemeden ne miktarda ve ne zaman elde edilmesi gerektiğini takip edebilirsiniz. Bu modülün amacı malzeme durumunu takip edip, stoklarda bulunup-bulunmadığı bilgisine ulaşmaktır. Üretim ve Satınalma yöneticilerine planlama konusunda yardımcı olur. MRP sonucunda; planlanan üretimleri zamanında bitirmek için gerekli hammaddeler kullanarak oluşturulan yarımamüllerin üretim emirleri ve parametrik olarak satınalma siparişi oluşur. Böylelikle doğru malzeme tipi ve miktarı ile doğru ürün üretimi sağlanırken zamandan tasarruf edip, gereksiz yarımamül üretimine veya gereksiz hammadde alımına engel olup, stok maliyetlerini de düşürürsünüz. Mail gönderme sayesinde de fason firma ile üretim planlarınızı takip edebilirsiniz. Üretim sürecindeki her girişin ve çıkışın Seri/Lot numarası ile oluşturulması ve bu Seri/Lot numarası ile takip edilmesi mümkündür. Satınalma ve Satış işlemlerinde de Seri/Lot numarası ile takip etmeyi sağlar. Seri/Lot bazında güncel miktar kontrolü yapılabilir. Parametrik olarak otomatik Seri/Lot numarası oluşturulabilir. Son kullanma tarihi ve üretim tarihi kontrolü yapılabilir.

            we2

Fason Modülü; Fasona gönderim ve Fasondan dönüş olmak üzere 2 kısımdan oluşmaktadır. Fason işlemini yapacak olan firmaya yapılan çıkış işletmenizdeki envanterinizi eksiltmez sadece fason deposuna transfer gerçekleşir. Daha sonra fasondan geri dönen malzemenin girişi yapıldıkça gönderilen malzemelerin dönüşümü gerçekleşir. Böylelikle hangi fason işlem noktasında hangi malzemenin kaldığı izlenebilir. Fason irsaliyesi ile verilen malzemeler sistemden çıkmaz (sadece depolar arasında hareket görmüş olur) ve takip edilmeye devam edilir.

            we

__________________________________________________________________________________________

Ayrıca aşağıdaki ilave modüller ile de işletmelerde etkin ve kolay yönetilebilir bir Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) yazılımı kurmak ve işletimini sağlamak mümkündür.

c
CRM Management (AXIOM-CRM)
dsf
İnsan Kaynakları - Eğitim (AXIOM-HR)
de
MRP - Malzeme İhtiyaç Planlaması (AXIOM-MRP)
de
Finansal İşlemler, Genel Muhasebe
de
Satınalma ve Satış Yönetimi
de
Üretim ve Planlama
de
Bakım - Kalibrasyon (AXIOM-MC)
dee
Bütçe Yönetimi (AXIOM-BM)
de3
Maliyet Muhasebesi (AXIOM-CA)
de32
Fantom Stok İşlemleri
de321
CATIA'dan Ürün Ağacı aktarımı
sw3
Öneri-Takip Sistemi (AXIOM-Idea)
34q
34a
KANBAN Tedarikçi Sipariş Yönetimi
34q
Üretimden Veri Toplama (AXIOM-ProDC)
54q
ITF-Süreç Yönetimi (AXIOM-WORKFLOW)