Axiom ERP Broşür Facebook Twitter         

  AXIOM ERP GELİŞMİŞ

Cari modülü sayesinde Risk limiti belirleme, Stok fiyat listesi oluşturup cari hesap ile eşleştirebilme, Alt hesap tanımlayabilme, Plasiyer tanımı, Ödeme şekilleri belirleyebilme, Hareket raporlarını izleyip mail gönderebilme, Tiplere ve daha birçok kritere göre müşteri gruplayabilmenin yanında kapanmayan cari hesaplar ve iade işleme işlemleri oldukça kolaydır.

f

_______________________________________________________________________________

Stok-Hizmet adımları sayesinde ise; Stoklara ait resimler ve format bağımsız dosyalar eklenebilir. Seri-Lot takibi yapılabilir, Fason ile ilişkilendirilebilir, Fiyat tanımlamaları yapılabilir, Sayım işlemi, Barkod etiketi oluşturma, Stok kritik seviye belirleme, Cari hesap ile çapraz referans oluşturma, Stok hareketleri, Stok virman işlemleri ve Maliyet hesaplama işlemleri yapılabilir. Hizmet vergi tipleri belirlenebilir, Stopaj tür kodları oluşturulabilir ve bu işlemlerde oluşan hareketler raporlanabilir.

h

_______________________________________________________________________________

Alım-Satış modülü çözümleri ile, Talep-Teklif-Sipariş-İrsaliye-Fatura dönüşümleri yapılabilir. Tedarikçiler ve Potansiyel Tedarikçiler tanımlanabilir. Satış rotaları belirlenebilir.Nakliye şekilleri, Alım-Satış parametreleri oluşturulabilir. Alım-Satışta oluşan bütün hareketlerin detaylı raporları alınabilir. Tevkifat oranları belirlenip,perakende alım ve perakende satış fişleri sisteme işlenebilir.Satış süreçleri için müşteriye verilen tekliften başlanarak, Sipariş, Sevk Emri, İrsaliye ve Fatura işlemleri dönüşümü yapılarak takip edilebilir. Satınalma için ise departman bazlı alım talepleri sisteme girilir. Taleplerin onay duyumu ile Teklif-Sipariş-İrsaliye ve Fatura dönüşümleri pratik bir şekilde yönetilebilir.

de

_______________________________________________________________________________

Finans Uygulamaları çözümleri sayesinde; Banka tanımlama, EFT / Havale, Virman gibi işlemler yapılabilir. Fatura ve Cari Hesap bazında finansal hareketler raporlanabilir. Çek / Senet ve Teminatların kayda alınması ve son durum raporlarının izlenmesi kolayca yapılabilir. Detaylı akreditif hareketleri ve ödemeleri izlenebilir. Ayrıca şirket kredi kartları ile yapılan harcamalar takip edilirken, şirket bünyesindeki POS cihazlarından yapılan kredi kartlı, satışlar ve nakde dönüşümleri takip edilebilir.

d

_______________________________________________________________________________

Genel Muhasebe Modülü ile, Standart muhasebe ve fiş işlemlerine ek olarak stoklar, cariler ve finans fonksiyonları ile entegrasyonu parametrik olarak belirleyebilme, sorgulama ve rapor döküm işlemleri yapılabilir. Ayrıca, raporları ve mutabakat mektuplarını müşterilerinize mail atılabilirsiniz.

a

_______________________________________________________________________________

Dış Ticaret modülü ile, İthalat-İhracat irsaliyeleri ve faturaları düzenlenebilir. Bunun yanında kapsamlı intaç ve çeki listesi oluşturulabilir. İthalat-İhracat tanımlamalaarı yapılabilir.Format bağımsız dosyalar eklenebilir. Oluşan hareketler raporlanabilir.Serbest bölge işlemleri, son durumu ve hareketleri izlenebilir. İthalat hizmetleri sonrası oluşan fatura, kasa hizmet, banka hizmet ve gider dağıtımı yapılabilir.

g

_______________________________________________________________________________

Üretim Yönetimi Modülü; sayesinde üretimi çeşidi gözetmeksizin, üretim için ihtiyaç duyulan gereksinimleri, beklentilerinizin ötesinde karşılar ve üretim süreçlerinize tam anlamıyla hakim olmanıza yardımcı olur. Üretim Yönetimi Modülü ile, hurdalarınızı, firelerinizi, karmaşık ürün ağaçlarınızı basitçe oluşturmayı, kullanım alternatifleri ve iş emirlerinizi kapsayan bütün işlemleri tümleşik bir sistemde izleyip, yönetebilirsiniz.

Bu modül ile, siparişe göre üretim, detaydan çoklu ürün üretimi (ters üretim),özel üretim gibi farklı üretim şekillerini gerçekleştirebilirsiniz.

Üretimde meydana gelen veriler ile sistem dahilinde envanter hareketleri gerçekleştirebilir, operasyon sürelerine müdahale edebilir, kalite yönetim süreçlerini değerlendirebilirsiniz. MRP ile meydana gelen üretim planlarından otomatik ya da manuel iş emri oluşturabilir, iş emri açılınca malzemelerin kontrollerini gerçekleştirebilir, isteğe bağlı olarak dokunmatik ekranlar (kiosk) ya da el terminali ile iş emirleri operasyonları gerçeklenebilir. Ayrıca, toplu operasyon gerçekleyebilirsiniz ve MRP rezervasyon fişleri ile, ihtiyacınız olan malzemeleri rezerve edebilirsiniz.

_______________________________________________________________________________

Fason Modülü; Fasona gönderim ve Fasondan dönüş olmak üzere 2 kısımdan oluşmaktadır. Fason işlemini yapacak olan firmaya yapılan çıkış işletmenizdeki envanterinizi eksiltmez sadece fason deposuna transfer gerçekleşir. Daha sonra fasondan geri dönen malzemenin girişi yapıldıkça gönderilen malzemelerin dönüşümü gerçekleşir. Böylelikle hangi fason işlem noktasında hangi malzemenin kaldığı izlenebilir. Fason irsaliyesi ile verilen malzemeler sistemden çıkmaz (sadece depolar arasında hareket görmüş olur) ve takip edilmeye devam edilir.

dsa

_______________________________________________________________________________

Maliyet Muhasebesi Modülü; Bu modülde öncelikle dağıtım anahtarları, İşçilik ve Genel üretim ortak giderleri, Dağıtılmış giderler tanımlanarak ilgili muhasebe hesap planı ile ilişkilendirilir. Seçilen döneme göre işçilik ve genel üretim giderleri ile dağıtılan giderler tek tuş yardımı ile hesaplanır. Dağıtılan giderler, ait oldukları dönem ve tutar bilgileri görüntülenip, maliyet hesap dökümü oluşturulur ve raporlar alınabilir.

                  gt

Elektrik faturalarını, Makinelerin kullanım sürelerine göre üretim maaliyetlerini hesaplayabilirsiniz.Sınırsız sayıda üretim maaliyetlerine dağılacak genel gider hesabı tanımlayabilirsiniz. Esnek bir şekilde maliyet muhasebesi periyodu seçebilirsiniz.

_______________________________________________________________________________

Üretim Veri Toplama Modülü; AXIOM ERP Ana sanayi aktarımı firmaların portallarındaki sipariş aktarımı ve gönderilen irsaliyenin otomatik aktarımı için kullanılır. Ford (FOSN) veTOFAŞ İrsaliye aktarımı imkanı sağlamaktadır.

df fd

Dokunmatik operasyon gerçekleme üretim hattından çıkan verilerin anlık olarak alınmasını kolaylaştıran bir uygulamadır. Üretime başlanmadan önce programın arabirimine yapılacak operasyonlar girilir. Bu esnada sistem saati Operasyon başlangıcı olarak alınır. Üretim yapıldıktan sonra Üretimin bitiş parametreleri girilir (Adet,Personel,Miktar vs.) Program tarafından başka bir veri girilmesine gerek kalmadan Operasyon otomatik olarak tamamlanır. Anlık veri toplama sayesinde Operasyon süreçleri daha iyi takip edilip, ürünün üretim süresi gibi bilgiler elde edilir.

Sahada soğuk satış (sipariş toplama), sıcak satış (anında fatura kesme) veya dağıtım yapan şirketlerin tüm iş süreçlerine hakim olabilecekleri sistemdir. Pratik ve kolay kullanımı ile iş yükünüzü azaltır ve zaman kazanmanıza yardımcı olur. Stok takibi, Dağıtım planlama, Sevkiyat ve Faturalama süreçlerinizde destek sağlar. el terminali ve kiosk gibi veri toplama cihazları ile üretimde topladığınız verileri AXIOM ERP aracılığı ile aktarmak mümkündür. Aktarımın ne sıklıkta (saat,gün,hafta) olacağı sizin tarafınızdan belirlenir.

 

 

    ÜRÜNLERİMİZ